Krátkodobé půjčky jsou stále vyhledávanějším produktem posledních let a skoro to vypadá, že se s nimi roztrhl pytel. Není snadné se v tak v obrovské nabídce poskytovatelů zorientovat, a navíc se k vám ze všech stran dostávají protichůdné informace o jejich důvěryhodnosti. Není pak divu, že existuje tolik mýtů. Pokud ještě žádné zkušenosti s online krátkodobou půjčkou nemáte, není tak snadné zjistit čemu věřit a čemu ne. Podívejme se teď na pár nejčastějších mýtů:
Mýtus č. 1: Úroky jsou příliš vysoké
Ani náhodou. Krátkodobé půjčky jsou nabízeny mnoha společnostmi a výše úroků a poplatků se tak může lišit. Nicméně v dnešní době se již není třeba vysokého úroku bát, stačí si jen předem ověřit, kolik za půjčku skutečně zaplatíte. Tuto informaci naleznete jednoduše a viditelně na stránkách každého důvěryhodného poskytovatele. Existují i společnosti, které nabízí první půjčku zcela bez úroku, aby vám dokázali, že není třeba se obávat a vy jste si tak mohli vyzkoušet, jestli je krátkodobá půjčka pro váš tím pravým řešením.
Mýtus č. 2: Sjednání půjčky je složité
Právě naopak. Sjednání krátkodobé půjčky online už nemůže být jednodušší. U většiny poskytovatelů si sjednáte půjčku z domova či kanceláře prakticky do několika minut. Budete muset vyplnit jen pár osobních údajů, číslo bankovního účtu, na který chcete peníze zaslat, zvolíte, jak vysokou částku potřebujete a kdy ji chcete splatit. Pak už jen vyčkáte na schválení půjčky a zaslání peněz na váš účet.
Mýtus č. 3: Krátkodobou půjčku dostanou jen ti s dobrou bonitou
Je pravdou, že bonita hraje důležitou roli pro poskytovatele půjček, kteří ji vždy ověřují. Pokud ale nemáte úplně nejlepší bonitu, tak stále není nic ztraceno. Obzvláště pak u online půjček. Některé společnosti dokonce nabízí speciální půjčky pro žadatele se nízkou bonitou. Takže jednoduše řečeno, půjčku můžete dostat bez stresu a problémů i přes to, že máte nízkou bonitu.
Mýtus č. 4: Maximální a minimální výše půjčky je předem stanovena
Tohle není pravda. Poskytované půjček, hlavně pak ti na internetu, nabízí velice flexibilní půjčky. Ano, existuje určitý limit maximální výše půjčky, ale v zásadě je pouze na vás, kolik se rozhodnete půjčit a na co. Můžete vyzkoušet kalkulačku půjček, do které zadáte kolik si chcete půjčit, na jak dlouho a ona vám vypočítá úrok a kolik celkem zaplatíte. Budete tak mít předem jasno v tom, kolik vás půjčka bude ve finále stát.
Mýtus č. 5: Všechno je to podvod
Nedůvěra v půjčky je v nás zakotvena z minulosti, kdy ještě ČNB nevymezovala přísné podmínky, za kterých je možné půjčky nabízet. V současnosti jsou poskytovatelé půjček detailně prověřováni před tím, než dostanou povolení provozovat svou činnost. Stačí se podívat na stránky daného poskytovatele půjček a povolení vydané ČNB byste na jeho stránkách měli najít. Tak jako například na stránkách Movinero. Důvěryhodnost poskytovatele také poznáte podle toho, že všechny podmínky půjčky, výše úroku a poplatky jsou předem jasně definované a srozumitelně uvedené na jeho webových stránkách.
Rozpoznat, zda se jedná o pravdu, nebo mýtus není vždy jednoduché. Nejlepší je udělat si svůj vlastní průzkum. Na internetu je mnoho různých zdrojů, ze kterých se dozvíte, jak to s půjčkami ve skutečnosti je. Nicméně ne všechny jsou zcela objektivní a není vždy dobré se spoléhat jen na názory ostatních. Důležité je, abychom si informace vždy ověřovali.
Zapojte vlastní logické myšlení a možná, že věci uvidíte z jiné perspektivy a zjistíte, že krátkodobých půjček se nemusíte obávat. Společnost Movinero získala licenci od České národní banky opravňující k poskytování půjček.
Ve Movinero se snažíme srozumitelně a jasně ukázat realitu týkající se půjček. Jednáme vždy otevřeně a narovinu.
Leave A Reply